O mně

o-mne

Tereza Preiningerová
*1990 Praha

Vítám Vás na svých stránkách.
Jmenuji se Tereza Preiningerová, jsem  fotograf na volné noze se zázemím v Praze, ale i ve středních Čechách, kde se velmi často pohybuji. Zaměřuji se převážně na portrétní fotografii a akty, to je má největší vášeň z fotografické scény. Fotím také rodinné fotografie, svatby a reklamu.

Cvakat čudlíky na fotoaparátu mě chytlo už na základní škole, kde jsem pobíhala s kompaktem a snažila se zachytit atmosféru různých výletů, srazů, ale i obyčejné dny s kamarády, pravda - někdy jsem je neobyčejně navlíkla a zmalovala. Asi tak v 8. třídě jsem dostala od rodinného přítele Sashi z Ameriky profesionální zrcadlovku Minotlu jako dárek. V ten moment jsem se dostala do jiné foto-dimenze, těch čudlíků už tam bylo víc a bylo to hrozně príma všechno zjišťovat. Tenkrát to byla ještě klasika, žádný digitál. Temná komora, vývojka, ustalovač. Ruku na srdce, to je ta pravá fotografie. Jednou se k ní určitě vrátím....Dnes už ale fotografuji pouze na digitál. Výběr střední školy byl tedy jasný - fotografování, tak jsem se přihlásila a 4 roky chodila na střední školu reklamní tvorby obor užitá fotografie.

Inspiruje mě a fascinuje spousta fotografů, avšak Tono Stano je pro mě král fotografie hlavně tedy aktů.

Při fotografování je pro mě velmi důležitá příjemná a uvolněná atmosféra, snažím se aby i pro dotyčného bylo focení zábavou a mohli jsme si to maximálně užít. Zachycuji svět, své modely tak jak je vidím já. Je pro mě ale také velmi důležité aby se na výsledné fotografii líbil dotyčný sám sobě. Plně respektuji veškerá přání svých modelů (i to pokud nechtějí aby jejich fotografie byly zveřejněny) což se týká hlavně aktů :D

Nejraději fotím v přirozeném světle a venku na čerstvém vzduchu. Někdy jsou však podmínky nebo záměr lepší v ateliéru a tak své modely zatáhnu do studia, které se nachází v malebném městě Libčice nad Vltavou - 20 minut od Prahy, (ateliér je přenosný a tak není problém fotografovat v Praze, nebo přímo u Vás doma....to se hodí především pro pořízení rodinných snímků, jelikož doma se děti cítí nejlépe. Fotografování doma je vhodné také pro těhotné ženy/páry).

Mezi mé další záliby patří zpěv, skládání hudby, tanec s obručí (hooping), kolo, climbing, sporty obecně, šití, vaření a hlavně zábava...

Miluji svého psa Jazze (bordel a kolie), který mě téměř všude doprovází a občas mi pomáhá při focení a nečekaně se tak objeví třeba v nějaké katalogu/časopise - naposledy ho můžete spatřit v Husky  - kolekce jaro/léto.